Chef för Konst & bibliotek

Nick Johnson Jones
nick.jones@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 05

Enhetschefer

Huvudbiblioteket och Flemingsbergs bibliotek

Eva K Nilsson, enhetschef
eva.nilsson3@huddinge.se
Telefon: 08-535 348 86

Skogås och Trångsunds bibliotek

Kim Granberg, enhetschef
kim.granberg@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 09

Vårby bibliotek med Barnkonsten och Segeltorps bibliotek

Hélène Blomdahl, enhetschef
helene.svensson-blomdahl@huddinge.se
Telefon: 08-535 357 87

IT

Alma Taawo, IT-bibliotekarie, tjänstledig.
alma.taawo@huddinge.se
Kontakta istället Linn Samuelsson nedan,
eller resp. enhetschef.
 

Webb och kommunikation

Linn Samuelsson, webb- och kommunikationsansvarig bibliotekarie
linn.samuelsson@huddinge.se 
Telefon: 08-535 305 11

Kravhantering

Britta Franklin, bibliotekarie
britta.franklin@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 22

Språk Språk