Organisation Konst och Bibliotek

Bibliotekschef

Nick Johnson Jones
nick.jones@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 05

Enhetschefer

Huvudbiblioteket och Flemingsbergs bibliotek

Kim Granberg, enhetschef
kim.granberg@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 09

Nina Suatan, enhetschef
nina.suatan@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 07 

Skogås och Trångsunds bibliotek

Eva K Nilsson, enhetschef
eva.nilsson3@huddinge.se
Telefon: 08-535 348 86

Segeltorps och Vårby bibliotek med Barnkonsten

Hélène Blomdahl, enhetschef
helene.svensson-blomdahl@huddinge.se
Telefon: 08-535 357 87

IT

Alma Taawo, IT-bibliotekarie
alma.taawo@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 08

Webb och kommunikation

Johanna Palmén, bibliotekarie, webb- och kommunikation
johanna.palmen@huddinge.se 
Telefon: 08-535 357 77

Linn Samuelsson, webb- och kommunikationsansvarig bibliotekarie
linn.samuelsson@huddinge.se 
Telefon: 08-535 305 11

Kravhantering

Britta Franklin, bibliotekarie
britta.franklin@huddinge.se
Telefon: 08-535 305 22

 

svenska English suomi